Різдвяний вінок своїми руками

Різдвяний вінок своїми руками ми сьогодні будемо робити.

Різдвяний вінок
різдвяний вінок

Кожен рік ми святкуємо таке свято, як Різдво Христове. Це свято — День народження Христа. Це християнське свято, яке входить до найбільш великих релігійних свят. Іісус Христос — Спаситель світу і Відкупитель всіх людей з полону гріха.

Різдвяним символом завжди являлася ялинка, як райське Дерево життя. Ялинку прийнято прикрашати іграшками, вогниками, стрічками й гірляндами. Зверху ялинка украшалась Вифлеємською зіркою.

Під час святкування Різдва на Святий вечір накривали святковий стіл, на якому ставили дванадцять страв.  В основному це були хлібні страви, риба, пісні пироги, тушкована капуста. Головним і незмінним символом святкового столу була кутя. Перш ніж приступити до їжі вся родина повинна була її скоштувати.

Про вінок

На свято Різдва на ворота чи на двері будинку вішали різдвяний вінок, який виготовляли з гілок ялинки і прикрашали його іграшками, гирляндами, свічками.

От і я вирішила виготовити такий різдвяний вінок і прикрасити нашу оселю. За гілками ялинки та шишками я ходила до лісу, який знаходиться зовсім не далеко від нашого дому. Як у мене це получилось — я вирішила зробити відео. Можливо комусь захочеться повторити те, та зробити собі такий віночок на різдво. То ви зможете подивитись у моєму відеоролику. Приємного перегляду!

Є і зараз така українська сільська традиція — у перший день Різдва ходили колядувати. Люди збирались у гурти та співали церковні пісні, в яких прослаляли Іісуса Христа, співали народні пісні.

Ще де-кілька слів про різдвяний вінок

Вважається, що у віночку кожна деталь має особливий сакральний знак.

Наприклад, колом плетуть віночок тому, що він означає вічне існування Бога та вічну Надію. 

Домінантний зелений колір у віночку є втіленням життя та розвитку, духовності та вічності.

Червоні стрічки, якими завжди прикрашають віночок, символізують кров розп’ятого Христа.

А шишки, фрукти та горіхи нагадують про народження та відродження.

На цьому закінчую мою коротеньку розповідь. Надіюсь вам було цікаво. Пока.

З Вами була Ляля Базюк.

Оставить комментарий

Вы должны Войти чтобы оставить комментарий.